Różne odmiany lodów naturalnych

Każdy raczej wie, że lody naturalne różnią się od siebie nie tyle składem, co smakiem. Tradycyjna czekolada dla niektórych okaże się zbyt ciężka lub nudna, więc alternatywą dla niej będą desery kawowe, karmelowe, waniliowe albo śmietankowe. A może tak tym razem sięgnąć po orzeźwiające owoce? Niekoniecznie musi to być najzwyklejsza w świecie truskawka, albowiem teraz absolutnym lodowym hitem wśród mieszkańców naszego kraju stały się lody o smaku mango i ananasa, czyli te w nieco bardziej egzotycznym wydaniu.

Młodzież chętnie natomiast kosztuje smaków imitujących popularne słodycze. Chodzi tu m.in. o wariacje na temat ciastek oreo, najsłynniejszej czekolady z krówką oraz znanych cukierków ciągutek. Lepsze i bardziej doświadczone lodziarnie nie boją się opracowywać zupełnie nowych receptur, które jeszcze nigdzie indziej nie były spotykane. A to dobrze, bo dzięki ich odwadze klienci każdego dnia próbują czegoś nowego i dosłownie nie są w stanie znudzić się naturalnymi lodami, więc przez całe lato cieszą się ich cudownym smakiem i zapewnianym przez nie orzeźwieniem.

Mówiąc o różnych odmianach lodów naturalnych, nie wolno jednak zatrzymać się na samym smaku. On jest najważniejszy, ale jednak dla niektórych osób istotniejsze okaże się to, z czego takie naturalne lody zostaną złożone. Tu nawet nie chodzi o kwestie zdrowotne. Niektórym nie zależy wcale na jedzeniu super odżywczych i super zdrowych produktów, ale mimo tego muszą oni zwracać uwagę na skład żywności, albowiem mają uczulenie bądź alergię na wybrane substancje. Szczególnie zdradzieckie pod tym względem bywają orzechy oraz laktoza.

Sporo osób musi też uważać na gluten, albowiem składnik ten potrafi wywoływać poważne problemy trawienne u tych, którzy nie są w stanie prawidłowo go trawić. Co ciekawe niektóre lody naturalne nie mają natomiast… cukru. Mimo tego są słodkie i bardzo smaczne, albowiem uzupełnia się je różnymi innymi słodzikami, które często w ogóle nie mają kalorii, dzięki czemu tworzą z lodowego deseru coś bardziej dietetycznego.

Komentarze zostały wyłączone.